Kalendarium Duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej

• Minione
Sierpień 2018
Sierpniowe Spotkania Katechetyczne

W dniu 30 sierpnia 2018 r. odbędą się w Centrum Jana Pawła II w Krakowie "Nie lękajcie się" w Krakowie Sierpniowe Spotkania Katechetyczne.

Program:

godz. 10:00 - spotkanie dla księży proboszczów i wikariuszy

godz. 13:00 - Eucharystia pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, a po niej spotkanie dla sióstr oraz katechetów wszystkich rejonów.

XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę

W dniach od 6 do 11 sierpnia 2018 r. odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę.

Lipiec 2018
Piknik rodzinny przed Oknem Papieskim

W dniu 25 lipca 2018 r. w godzinach 17:00-20:00 odbędzie się piknik rodzinny przed Oknem Papieskim w 50. rocznicę ogłoszenia encykliki Humanae vitae Pawła VI.

Modlitewne czuwanie w intencji obrony życia poczętego

W dniu 14 lipca 2018 r. odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach modlitewne czuwanie w intencji obrony życia poczętego.

Program:

godz. 14:40 - przedstawienie Dzieła Duchowej Adopcji

godz. 15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia

godz. 15:15 - Msza święta

godz. 16:30 - Modlitwa wynagrodzenia Bogu za odrzucony dar życia w Kaplicy Wieczystej Adoracji

Pierwsze Piątki Małżonków

W dniu 6 lipca 2018 r. o godz. 17:00 odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach spotkanie w ramach Pierwszych Piątków Małżonków.

Maj 2018
Celebracja 50. rocznicy ogłoszenia encykliki Humanae vitae

W dniu 27 maja 2018 r. odbędzie się w ramach inicjatywy „Małżeństwo - Projekt na Całe Życie" celebracja 50. rocznicy ogłoszenia encykliki Humanae vitae bł. Papieża Pawła VI oraz Jubileuszu 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Spotkanie rejonowe w parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim;

16:15 prelekcja - ks. dr hab. Andrzej Muszala;

17:00 Msza św.;

18:00 Modlitwa narzeczonych, małżonków i rodzin przed Najświętszym Sakramentem.

19:00 Msza św. o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - Wieliczka, parafia św. Klemensa.

Rowerowa Pielgrzymka KSM do Zabawy

W dniach 26-27 maja będzie miała miejsce Rowerowa Pielgrzymka KSM do Zabawy do bł. Karoliny Kózkówny.

Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła

W dniu 26 maja odbędzie się pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła - Kalisz, sanktuarium św. Józefa.

Mistrzostwa Polski KSM w Piłkę Siatkową w Pelplinie

W dniach 25-27 maja będa mialy miejsce Mistrzostwa Polski KSM w Piłkę Siatkową w Pelplinie.

Spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności

W dniu 24 maja 2018 r. odbędzie się Spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności - Kraków, ul. Wiślna 12/6, godz. 19.00.

Gala finałowa oraz rozdanie nagród

W dniu 21 maja 2018 r. odbędzie się gala finałowa oraz rozdanie nagród dla laureatów wojewódzkich konkursów biblijnych, Olimpiady Teologii Katolickiej, diecezjalnych konkursów plastycznych, konkursów dla szkół specjalnych oraz konkursu Papież-Słowianin, Kuria Metropolitalna w Krakowie.

Partnerzy:
Mecenas: