Dzieci z Wadowic wyruszyły "Z Lolkiem do szkoły"

W dniu 23 sierpnia 2018 r. wadowiccy uczniowie otrzymali wyprawki szkolne w ramach akcji "Z Lolkiem do szkoły", która już po raz piąty zorganizowało Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W tym roku upominki wręczyli dzieciom członkowie Rady Muzeum: JE kard. Stanisław Ryłko i JE kard. Stanisław Dziwisz.


 

Już za kilka dni skończą się wakacje, więc to ostatni moment na spakowanie szkolnego plecaka. W związku z tym, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, dzięki wsparciu p. Jana Burkata - właściciela sieci galerii handlowych „Jan" - po raz piąty zorganizowało akcję "Z Lolkiem do szkoły", poprzez którą wspiera dzieci z rodzin borykających się z życiowymi trudnościami, przede wszystkim materialnymi.


By uczniowie klas 1-3 z wadowickich podstawówek mogli z radością powitać nowy rok szkolny, 23 sierpnia Muzeum zaprosiło ich do Domu Rodzinnego Jana Pawła II, gdzie otrzymali szkolne wyprawki. W tornistrach, oprócz piórników, zeszytów czy pisaków, znalazły się też słodkości i muzealne pamiątki.

 

W tym roku wydarzenie miało wyjątkowy charakter, gdyż tornistry małym wadowiczanom wręczyli członkowie Rady Muzeum: JE kard.
Stanisław Ryłko i JE kard. Stanisław Dziwisz.

 

 

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: